Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úvod

 

Asi každý zná Harryho Pottera, brýlatého chlapce s jizvou ve tvaru blesku na čele…Proto není nutné ho představovat. Je tak známý, že jeho knihy obletěly celý svět a sklidily obrovský úspěch a autorka, J. K. Rowlingová si tak splnila svůj sen, být úspěšnou spisovatelkou.

Knihy vypráví o Harrym, který jako jediný přežil smrtící kletbu od černokněžníka, Lorda Voldemorta a chodí na školu čar a kouzel v Bradavicích, kde prožívá úžasná dobrodružství a nakonec se postaví      Lordu Voldemortovi sám.

Ovšem autorka se mnohokrát zmiňuje o minulosti Harryho rodičů a dalších. Zmiňuje, ale neuvádí velké podrobnosti, takže zvídavý čtenář se toho moc nedozví a zbývá mu, jen aby si vymyslel k příběhu svou vlastní, v hlavě vytvořenou minulost.

Já patřím k těm zvídavým čtenářů a tak jsem se rozhodla, že bych se o tu svou vlastní, v hlavě vytvořenou minulost mohla podělit i s vámi. Napíši vlastní příběh o Harryho rodičích (Jamesovi Potterovi, Lilly Potterové) a jejich další přátelích.

Doufám, že se vám kniha bude líbit a dozvíte se mnohem víc, co jste doposud nevěděli.

Přejí příjemnou a ničím nerušenou četbu, která vás zavede do světa kouzel a jiných tajů…

 
   
 

 

Kapitola I.

Čekání


James Potter byl vcelku normální kluk jako ostatní. Byl to vysoký, štíhlý, černovlasý a brýlatý chlapec, mírně nafoukaný, který projevoval velké známky neposlušnosti, což vyžadovalo velkou trpělivost ze strany rodičů, Jamese a Dorothy Potterových. Avšak úplně stejný jako jeho vrstevníci nebyl, měl v sobě něco, co ho dělalo výjimečným. Dokázal věci, co jiní neuměli. Když ho například něco rozrušilo, děli se kolem něj divné věci, jako například, že okolní věci měnili svá místa, televize se sama zapínala, voda z kohoutku sama tekla a mnoho dalšího...

James byl totiž kouzelník a jeho rodiče také. Když totiž po čase, zhruba v šesti letech, James už nechával věci samovolně a nevyzpytatelně létat, jeho rodiče se rozhodli, že už nemohou dělat, jako by se nic nedělo a řekli Jamesovi, jak se věci mají. Že oni patří do skupiny lidí, kteří se liší svými schopnostmi od mudlů, což jsou lidé kteří tyto schopnosti nemají. A že kouzelníci, jako jsou oni umějí dělat kouzla, která se učí v úplně jiné škole než obyčejní lidé, ve škole čar a kouzel v Bradavicích, kam i oni chodili.

Jamese to trochu překvapilo, ne však natolik, aby se zarazil a přestal dělat divné věci, kterým, jak už teď věděl se říká kouzla. Právě naopak začal zkoušet i jiné věci než jen ty, které doteď uměl.

 

Byla středa 25. srpna, brzy ráno a James ležel v posteli s otevřenýma očima, brýlemi na nose, rozcuchanými vlasy a přemýšlel. Dnes slavil jedenácté narozeniny. Narozeniny pro něj obvykle znamenali dort, oslavu a dárky, ale dnes se mělo stát ještě něco jiného, co možná změní jeho dosavadní život.Na tuto chvíli čekal pět let, od chvíle kdy se dozvěděl, že je kouzelník. Měl mu přijít dopis z Bradavic, té tajemné školy čar a kouzel a mělo by v něm stát, že do ní byl přijat na sedmileté studium.

 Ovšem kde měl záruku, že ten dopis přijde a on není jen obyčejný kluk co dokáže trochu divné věci než je normální. Pomalu ze sebe shodil přikrývku a posadil se. Vážně uvažoval, jestli má sejít dolů, co když ve schránce na dopisy, na které je zlatě vyryto „Potterovi“ bude jen obyčejná hromádka dopisů týkající se zaplacení účtů a podobných záležitostí, pro něj nevýznamných.

S obavami vstal a začal si oblékat džínsy a tričko. Došel ke dveřím, otevřel je a vyšel z pokoje ven dolů po schodech. Už na odpočívadle cítil vůni snídaně, linoucí se z kuchyně. Sešel dolů a jelikož pošta ještě nepřišla, zamířil do  kuchyně, kde nalezl svou matku jak opéká topinky a maže je jahodovou marmeládou. Byla to žena malé postavy s dolíčky ve tvářích a přátelským úsměvem Jamese přivítala.

„Dobrá ráno, zlatíčko,“řekla a dál se zabývala topinkami.

James jí odpověděl předstíraným ustaraným úsměvem a posadil se za kulatý dřevený stůl, který měl okolo čtyři židle.

Matka před něj postavila talíř se dvěma topinkami a volala na manžela. ,,Jamesi, snídaně!“.

Nikdo se jí však neozval. Matka se obrátila na syna: ,,Nemohl by jsi skočit pro otce? Bude asi na zahradě opravovat ten zatracený křáp.“

Tím zatraceným křápem myslela jejich starý automobil značky Ford. A tak se James znovu zvedl od stolu a šel se podívat po otci na zahradu. Prošel obývacím pokojem zařízený ve dřevěném a pohodlném stylu a vyšel na terasu, odkud viděl otce na zahradě za domem, jak leží pod autem a s čímsi si tam pohrává. Došel k němu a sehnul se níž, aby alespoň na kousek z otce viděl.

„Ahoj, tati. Mamka Ti vzkazuje, že je na stole snídaně. Pokud si nepospíšíš, tak tě asi přetrhne.“

,,Jo…hmm. Teda, nemohl by jsi mi podat klíč?“ To by celý jeho otec, věčně se zabývající mudlovskými výtvory a opravou jejich částí bez pomocí kouzel.

Pokud jeho rodiče nemuseli, vůbec kouzla nepoužívali a říkali, že si raději vše co mohou udělají bez jejich pomoci. James byl naproti tomu pravý opak, kde mohl tam zkoušel různé pokusy kouzel.

James se o kousek posunul, aby mohl otci podat klíč, jak se říkalo mudlovskému nástroji, kterým se utahovali šrouby a podobně. Ale hned ho napadlo, o kolik by bylo lepší klíč kouzlem přivolat. Nicméně kouzelnou hůlku ještě neměl a bez ní kouzla dělat nešlo. Kouzelnou hůlku si prý mohl koupit jen žák Bradavické školy a dala se sehnat jen v kouzelné ulici, která se prý jmenovala Příčná.

Najednou se Jamese zase zmocnil ten nepříjemný pocit, že dopis nedostane a jeho rodiče budou velice zklamání, protože se to od něj očekává. Podal otci klíč a vrátil se do kuchyně k teď už vystydlým topinkám. Zakousl se do jedné, když v tom slyší jak někdo do schránky hází dopisy. V duchu zadoufal, že matka nic neslyšela a se záminkou, že si jde vyčistit zuby, což obyčejně nedělal se vydal do vstupní haly přímo ke schránce. Otevřel jí a nalezl celkem tři dopisy. Na dvou z nich bylo napsáno ,James Potter starší‘ a na posledním, který byl mnohem větší stálo:  James Potter

        Zoldem street 152

        London

 

Jamese zavalila vlna horkosti. Dostal ho, dostal jeho vytoužený dopis a pojde do Bradavic.

Rozběhl se do kuchyně a potom na zahradu a všude křičel. „Jedu do Bradavic, dostal jsem ho!“

Matka se jen tak mimochodem a s radostí zeptala, když kolem ní běžel. „A ty jsi si myslel, že by na Tebe zapomněli?“

Jakmile vyběhl na zahradu otec křikl. „Jamesi, ne tak nahlas. Nezapomeň,“ a nepatrně ukázal na dům sousedů. Bylo však vidět, že má stejnou radost jako James, tohle se přeci neopakovalo každý den.

Když James běžel zpátky do pokoje, byl tak zbrklý a roztržitý, že zakopl o židli a shodil vázu, která se rozbila. Matka ještě ze zdola křičela. „Už se uklidni Jamesi,“ vytáhla ze zástěry hůlku a zvolala. „Reparo!“

James se vřítil do pokoje jako velká voda a skočil na postel. Tak je ode dneška kouzelník, vybrali ho do Bradavic. Zavládl v něm naprostý pocit štěstí. Už se těšil, jak někoho začaruje. A přemýšlel, jestli existuje nějaké kouzlo po kterém se dotyčný svalí na zem jak dlouhý, tak široký.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

what erectile dysfunction pill is the best

(plaquenil antimalarial, 12. 2. 2021 7:47)

erectile ointment https://plaquenilx.com/ erectile pill sponsored by doctor oz

Blood pressure: What is routine

(AImmiseela, 8. 10. 2018 7:25)

Pression arterielle est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang par de vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-oeil/

Intoxication Blood Persuade - Hypertension

(Amilictcaw, 29. 7. 2018 17:13)

Compression est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre coeur bat, il pompe le sang par vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-prix-canada/

kouzla

(bux bunny, 5. 4. 2012 9:24)

ikdiž se tento komentář netíká tohoto příběhu tak sem nevěděl že exustuje tolik kouzel na ostatních stránkách tolik kouzel nebilo ale tady je jich plno tohle je prostě nej blog !

krásný

(Aisha Stará, 25. 7. 2009 15:01)

Bezvadný, jen tak dál

výborné

(Míša, 11. 2. 2009 20:38)

tvoje povídka se mi líbí, ty to víš, přispěj dalši kapitolou

výborné

(Michal, 5. 2. 2009 19:33)

Anet, musím říci, že příběh je výborný. Na to kolik je pisatelce let, tak si myslím, že by strčila do kapsy kdejakého "profesionálního" autora. Za tento podrobný a zajímavý text dávám známku č. 1. Budu se těšit na další.

Juj

(Netaa, 4. 2. 2009 16:15)

Moc hezký :)